SPŠ stavební Hradec Králové
Virtuální prohlídka
areál školyNavštivte nás


Akademická architektka Eva Jiřičná u nás

Dne 16. 5. 2017 měli zájemci z řad široké veřejnosti možnost setkat se na půdě naší školy se světoznámou českou architektkou Evou Jiřičnou, která je v průběhu své přednášky seznámila se svými propracovanými architektonickými návrhy, v nichž využívá tradiční materiály - kámen, sklo a ocel.

Putování za barokem

V den školních exkurzí - 29. června - se první ročník lycea vydal do Chlumce nad Cidlinou, kde si studenti prohlédli vrcholnou stavbu Jana Blažeje Santiniho - zámek Karlova Koruna a další místní památky, např. děkanský kostel  sv. Voršily nebo mariánský sloup.

Ukázat...


V Temném Dole

Ve čtvrtek 29. června 2017, pouhý den před předáním vysvědčení, jsme se zajeli podívat k úpatí Krkonoš do malé obce Temný Důl. Ačkoli název naznačuje ponuré místo, jedná se o pěknou podhorskou vesničku. My, žáci třídy Z3. a také části třídy K2., tedy třeťáci a druháci, kteří studujeme obor Technická zařízení budov, samozřejmě s pedagogickým dohledem, jsme si prohlédli úpravnu pitné vody. Prošli jsme celý provoz, viděli jsme, jak voda přitékající z říčky Úpy postupně prochází jednotlivými technologickými částmi úpravy tak, aby nakonec do vodovodního potrubí, které zásobuje Trutnov i okolní obce, vytékala kvalitní čistá pitná voda.

Celá exkurze byla doprovázena odborným výkladem Ing. Jana Falty z firmy Recprojekt s.r.o., který je také bývalým žákem naší školy. Úpravna vody prošla před dvěma lety rozsáhlou rekonstrukcí a právě firma Recprojekt s.r.o. tuto rekonstrukci naprojektovala a dohlížela na její realizaci.

Odborné exkurze jsou pro nás vždy příjemným zjištěním, že až zanedlouho dokončíme školu, pak s oborem Technická zařízení budov získáme nejen dobře placenou práci, ale také práci zajímavou.

 

 

Ukázat...


Pracujeme s ArchiCadem

28. června 2017 v budově Magistrátu města Hradec Králové na Odboru hlavního architekta proběhlo vyhodnocení 11. ročníku soutěže Pracujeme s ArchiCadem. Vyhlášení se zúčastnil náměstek primátora Milan Jarošředitelka SPŠ stavební Hradec Králové Mgr. Nataša Ungermannová, vedoucí oddělení architektury a regulace odboru hlavního architekta Ing. arch. Michaela Matoušková a vybraní žáci SPŠ stavební. Vedoucího soutěže ve škole Ing. arch. Antonína Kusteina zastupoval učitel Ing. Jiří Machač. 1. místo v soutěži obsadila Natálie Mikasová ze třídy S3. B, 2. místo Jan Sameljak ze třídy L3. a na 3. místě se umístil David Pitrman ze třidy S3. A. Ceny úspěšným žákům věnoval Magistrát města Hradec Králové – 1. místo notebook, 2. a 3. místo tablety.

Ukázat...


Návštěva ze ZŠ Třebechovice

V pátek 23. 6. naši školu navštívili žáci tří tříd 8. ročníku základní školy v Třebechovicích pod Orebem. Seznámili se s obory vzdělání naší školy, prohlédli budovu školy včetně dílen a laboratoří a nakonec si v doprovodu vyučujícího architektury prošli centrum Hradce Králové.  

Ukázat...


Přednáška Buderus - tepelná technika

 

Dne 21. 6. 2017 proběhla v aule naší školy tradiční přednáška firmy Buderus - tepelná technika Praha, spol s r. o. Přednášky se zúčastnili žáci 2. a 3. ročníku oboru TZB. V průběhu přednášky zástupci firmy Ing. Eisner a Ing. Janďourek představili výrobní program v oblasti kondenzačních kotlů, slunečních kolektorů a tepelných čerpadel.

Letos byla přednáška výjimečná i tím, že nás návštívil i náš absolvent z roku 2010 Ing. Jakub Janďourek, který v současné době ve firmě Buderus působí na pozici technické podpory pro projektanty.  


Celostátní kolo Středoškolské odborné činnosti

 

Ve dnech 16. – 18. června 2017 se naši žáci Jan Sameljak (L3.) a David Pitrman (S3.A) zúčastnili již 39. celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti (SOČ), která se letos konala v Boskovicích. Oba studenti soutěžili v kategorii Stavebnictví, architektura a design interiérůKaždý si připravil projekt Přestavby bývalého areálu koželužny na Společensko-kulturní centrum Koželužna v Hradci Králové, Kuklenách. V těžké konkurenci se Jan Sameljak umístil na smolném čtvrtém místě, David Pitrman na místě devátém. Oběma studentům gratulujeme!


Soutěž VELUX

V krásném prostředí Moravské galerie v Brně se 15. června uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 13. ročníku soutěže "Život pod střechou", kterou pořádá firma Velux. Náš žák Martin Vojtíšek ze třídy L4. se svým projektem knihovny s galerií získal zvláštní cenu poroty v kategorii Freestyle.

Ukázat...


Třída L1. v Technistone

17. května žáci třídy L1. navštívili výrobnu společnosti Technistone -  špičkového světového výrobce tvrzeného kamene s více jak dvacetiletou historií, který je známý především výrobou vysoce odolných, spolehlivých a exkluzivních kuchyňských desek, ale také technického kamene, který najde své uplatnění i v podobě dlažby či koupelnových obkladů.


Krajské kolo SOČ

Dva naši žáci,  David Pitrman ze třídy  S3. A a Jan Sameljak z L3., se 11. 5. 2017 se svými projekty Společensko – kulturního centra v Hradci Králové, Kuklenách umístili na 1. a 2. místě krajského kola Středoškolské odborné činnosti a postupují tak do celostátního kola. Gratulujeme!

 

Ukázat...


Z3. v Ostravě

Žáci třídy Z3. oboru vzdělání TZB se ve dnech 9. a 10. května zúčastnili odborného školení zaměřeného zejména na problematiku předstěnových  a odtokových systémů a spojování potrubí lisováním ve firemním školicím centru firmy Viega Česká republika v Ostravě. Jednotlivé bloky byly zajímavě prezentovány oblastními pracovníky technického poradenství firmy Martinem Lejskem, Pavlem Zámečníkem a Martinem Kunčíkem v rovině teoretické i s praktickými ukázkami osazování jednotlivých výrobků a upozorněním na možné problémy při realizaci. O absolvování školení obdrželi žáci certifikát. 

Ukázat...


S angličtinou do divadla

 

27. 4. 2017 se žáci 1. - 3. ročníku Technického lycea vydali do Adalbertina, aby zhlédli představení v anglickém jazyce Peter Black 3 v podání herců zlínského Divadelního centra.


Exkurze třídy S2.B

Stavební firma Metrostav umožnila žákům třídy S2.B absolvovat odbornou exkurzi na Moravském předměstí, kde roste nový bytový dům. Studenti měli možnost vidět právě probíhající výkopové práce a základové konstrukce. 

Poté se přesunuli do městské knihovny, kde si prohlédli zajímavou výstavu architektonických návrhů budovy nového generálního ředitelství Lesů ČR s. p. v Hradci Králové, které vznikly v rámci mezinárodní soutěžeVe velmi silné konkurenci zvítězil architektonický ateliér z Brna a tak žáci viděli, že jednou i oni mohou být úspěšní na mezinárodní úrovni. 


Architektura starého Hradce

 

Budoucí architekti třídy L2. si 19. dubna prohlédli církevní architekturu starého Hradce Králové, konkrétně biskupskou rezidenci včetně historické Trautmannsdorfské knihovny, Biskupské knihovny v areálu Nového Adalbertina, chrámu Nanebevzetí Panny Marie, mariánského sloupu a katedrály Svatého Ducha. Měli tak možnost porovnat jedinečné památky gotické a barokní architektury a navštívit místa, kam se možná již nikdy nedostanou.


'Hluchák' má odlehčit práci školních kuchařek

 

Hradec Králové - dlouhodobý problém se stravováním žáků krajských středních škol na Pospíšilově třídě v Hradci Králové má řešit nová jídelna.

Zdroj:
http://hradecky.denik.cz/zpravy_region/hluchak-ma-odlehcit-praci-okolnich-skolnich-kucharek-20170130.htmldd

SPŠ stavební Hradec Králové, Pospíšilova tř.787 je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje

Kontakt

Střední průmyslová škola stavební, Hradec Králové, Pospíšilova tř.787

Pospíšilova třída 787
500 03 Hradec Králové
+420 495 766 111
a@spsstavhk.cz