SPŠ stavební Hradec Králové

Virtuální prohlídka
areál školyNavštivte nás


Pracujeme s ArchiCadem

28. června 2017 v budově Magistrátu města Hradec Králové na Odboru hlavního architekta proběhlo vyhodnocení 11. ročníku soutěže Pracujeme s ArchiCadem. Vyhlášení se zúčastnil náměstek primátora Milan Jarošředitelka SPŠ stavební Hradec Králové Mgr. Nataša Ungermannová, vedoucí oddělení architektury a regulace odboru hlavního architekta Ing. arch. Michaela Matoušková a vybraní žáci SPŠ stavební. Vedoucí soutěže ve škole zastupoval Ing. Jiří Machač. 1. místo v soutěži obsadila Natálie Mikasová ze třídy S3. B, 2. místo Jan Sameljak ze třídy L3. a na 3. místě se umístil David Pitrman ze třidy S3. A. Ceny úspěšným žákům věnoval Magistrát města Hradec Králové – 1. místo notebook, 2. a 3. místo tablety.

Ředitelské volno 29. 9. 2017

 

Na pátek 29. 9. 2017 vyhlašuji pro žáky školy ředitelské volno.

V Hradci Králové dne 21.9.2017

Mgr. Nataša Ungermannová
ředitelka školy


Mezi mosty opět vítězně

Dne 19. září si tým naší školy zopakoval loňské vítězství v 11. ročníku prestižního raftového závodu MEZI MOSTY, kterého se celkem zúčastnilo 15 královéhradeckých škol. Vítěznou posádku tvořili následující studentky a studenti: Michaela Hladíková, Tereza StaráNatálie HetfleišováKarolína TomáškováMartin SmetiprachMarek SoučekZdeněk KliščDavid Pitrman Šimon Coufal

 

Ukázat...


Adaptační den na Biřičce

Ve středu 6. září se žáci prvních ročníků místo ve škole sešli u rybníka Biřička na Novém Hradci Králové. Zde se během sportovních aktivit mohli seznámit a poznat jak mezi sebou, tak i se svými novými třídními učiteli jinak než ve školních lavicích. 

Ukázat...


Seznamy tříd 1. ročníků

 

Seznamy tříd prvních ročníků pro školní rok 2017-2018 v dokumentu ZDE.


Putování za barokem

V den školních exkurzí - 29. června - se první ročník lycea vydal do Chlumce nad Cidlinou, kde si studenti prohlédli vrcholnou stavbu Jana Blažeje Santiniho - zámek Karlova Koruna a další místní památky, např. děkanský kostel  sv. Voršily nebo mariánský sloup.

Ukázat...


V Temném Dole

Ve čtvrtek 29. června 2017, pouhý den před předáním vysvědčení, jsme se zajeli podívat k úpatí Krkonoš do malé obce Temný Důl. Ačkoli název naznačuje ponuré místo, jedná se o pěknou podhorskou vesničku. My, žáci třídy Z3. a také části třídy K2., tedy třeťáci a druháci, kteří studujeme obor Technická zařízení budov, samozřejmě s pedagogickým dohledem, jsme si prohlédli úpravnu pitné vody. Prošli jsme celý provoz, viděli jsme, jak voda přitékající z říčky Úpy postupně prochází jednotlivými technologickými částmi úpravy tak, aby nakonec do vodovodního potrubí, které zásobuje Trutnov i okolní obce, vytékala kvalitní čistá pitná voda.

Celá exkurze byla doprovázena odborným výkladem Ing. Jana Falty z firmy Recprojekt s.r.o., který je také bývalým žákem naší školy. Úpravna vody prošla před dvěma lety rozsáhlou rekonstrukcí a právě firma Recprojekt s.r.o. tuto rekonstrukci naprojektovala a dohlížela na její realizaci.

Odborné exkurze jsou pro nás vždy příjemným zjištěním, že až zanedlouho dokončíme školu, pak s oborem Technická zařízení budov získáme nejen dobře placenou práci, ale také práci zajímavou.

 

 

Ukázat...


Návštěva ze ZŠ Třebechovice

V pátek 23. 6. naši školu navštívili žáci tří tříd 8. ročníku základní školy v Třebechovicích pod Orebem. Seznámili se s obory vzdělání naší školy, prohlédli budovu školy včetně dílen a laboratoří a nakonec si v doprovodu vyučujícího architektury prošli centrum Hradce Králové.  

Ukázat...


Celostátní kolo Středoškolské odborné činnosti

 

Ve dnech 16. – 18. června 2017 se naši žáci Jan Sameljak (L3.) a David Pitrman (S3.A) zúčastnili již 39. celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti (SOČ), která se letos konala v Boskovicích. Oba studenti soutěžili v kategorii Stavebnictví, architektura a design interiérůKaždý si připravil projekt Přestavby bývalého areálu koželužny na Společensko-kulturní centrum Koželužna v Hradci Králové, Kuklenách. V těžké konkurenci se Jan Sameljak umístil na smolném čtvrtém místě, David Pitrman na místě devátém. Oběma studentům gratulujeme!


'Hluchák' má odlehčit práci školních kuchařek

 

Hradec Králové - dlouhodobý problém se stravováním žáků krajských středních škol na Pospíšilově třídě v Hradci Králové má řešit nová jídelna.

Zdroj:
http://hradecky.denik.cz/zpravy_region/hluchak-ma-odlehcit-praci-okolnich-skolnich-kucharek-20170130.htmldd

SPŠ stavební Hradec Králové, Pospíšilova tř.787 je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje

Kontakt

Střední průmyslová škola stavební, Hradec Králové, Pospíšilova tř.787

Pospíšilova třída 787
500 03 Hradec Králové
+420 495 766 111
a@spsstavhk.cz