SPŠ stavební Hradec Králové

Virtuální prohlídka
areál školyNavštivte nás


Olympiáda v českém jazyce

Dne 21. listopadu se uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce za účasti 17 studentů. Výsledky byly vyrovnané, a proto se na prvních třech místech umístilo pět studentů.

Třetí místo získal Jan Říha ze třídy S3.A, se shodným počtem bodů skončili na druhém místě Nathaly Kornfeldová (L2.), Michaela Vilímková (L3.) a Jiří Čapský (S3.A) a vítězem se stal Jiří Zezulka ze třídy L3.

Zúčastněným děkujeme a vítězům gratulujeme.

 

Přijímací řízení do 1. ročníku škol. roku 2018/19

 

Od 1.2.2018 do 1.3.2018 je možné podávat přihlášky k přijímacímu řízení do 1. ročníku pro školní rok 2018/2019, a to do 4. letého studia na obory vzdělání s maturitní zkouškou Stavebnictví, Technická zařízení budov a Technické lyceum.

Kritéria přijetí pro jednotlivé obory vzdělání, počty přijímaných, přihlášky ke stáhnutí a další potřebné informace najdete v záložce Přijímací řízení / Školní rok 2018/2019 - 4. leté studium.

Pro absolventy střední školy s maturitní zkouškou jsou připraveny obory vzdělání 2. letého zkráceného studia, a to Technické zařízení budov a Geodézie a katastr nemovitostí – viz Přijímací řízení / Školní rok 2018/2019 - 2. leté studium.


Výstava ETA - UMĚNÍ (A) SPOTŘEBIČE

14. února navštívila třída L2. s vyučující průmyslového výtvarnictví Ing. arch. T. Kusteinovou výstavu nazvanou "ETA - umění (a) spotřebiče", komentovanou kurátorem výstavy.

Výstava, kterou uspořádala Východočeská galerie v Pardubicích v prostorech zámku, návštevníky seznamuje  s historií a činností firmy ETA od 40. let minulého století po současnost formou prezentace výrobků, prototypů, projektů, obalového designu a reklamních materiálů. Dále připomíná dílo významných designérů, kteří pracovali pro podnik ETA a ukazuje postup návrhu elektrospotřebiče.


Soutěž s KINGSPAN

Firma Kingspan, a.s. ve spolupráci s naší školou vyhlašuje soutěž o nejzajímavější budovu ze sendvičových materiálů. Fantazii soutěžících se meze nekladou, je však potřeba dodržet pokyny a termíny uvedené v přiloženém letáku.

Uzávěrka přihlášek je 15. 3. 2018.

Více informací poskytne pan Ladislav Pražák. 

Ukázat...


Druzí v okresním finále

7. února se konalo okresní finále florbalového turnaje chlapců. Naši hráči skončili opět druzí, když jim k vítěztví chyběla troška štěstí. V posledním zápase by nad svým soupeřem museli zvítězit, ale po mnoha šancích utkání skončilo 0:0, a tak se na první místo prodrat nedokázali. Turnaje se zúčastnili tito naši žáci: Václav Kouba, Kryštof Hroudný, Lukáš Čubírka, Tomáš Voldán, Marek Souček, Aleš KlemšJakub  KopeckýDaniel Hládek, Ondřej Erbs, Lukáš Staňo, Tomáš Hejčl, Jan Bednář a Vladimír Mičian.

Ukázat...


Krajské finále florbalu dívek

Naše závodnice se zúčastnily krajského finále florbalového turnaje AŠSK, který se konal v Předměřicích. Následkem vysoké nemocnosti naše děvčata obsadila až 4. místo, když od bronzové medaile je dělily pouhé 2 vteřiny do konce utkání. Naši školu reprezentovaly: Natálie Hetflaišová, Kateřina Štouračová, Aneta Vagenknechtová, Michaela Hladíková, Natálie Radová, Eliška Grulichová, Lucie Zelinková a Markéta Bašková. Michaela Hladíková byla navíc vybrána do all-stars týmu turnaje.

Ukázat...


Hala roku Junior

Hned po začátku nového roku, 12. ledna 2018, se šest našich družstev zúčastnilo soutěže Hala roku Junior 2018 na ČVUT Praha. Získali jsme 8. a 9. místo z celkem 38 soutěžících družstev.

Ukázat...


Konverzační soutěž v anglickém jazyce

V prosinci proběhla konverzační soutěž v anglickém jazyce, které se zúčastnilo celkem 20 žáků. V obou kolech, jak písemném, tak ústním, prokázali všichni soutěžící velmi dobré znalosti a dovednosti. Vítězkou se stala Anna Štěpánová ze třídy L2., druhé místo obsadil Jan Říha z S3.A a 3. místo vybojoval Jan Křičenský z S2.B.

K předvedeným výkonům blahopřejeme a přejeme Aničce mnoho úspěchů v okresním kole.

Ukázat...


Podlahové vytápění REHAU

V předvánočním čase - 15. prosince proběhla v aule školy přednáška firmy REHAU pro třídu Z4. Pan ing. Pilát představil firmu, její širokou nabídku a hlavně předvedl, kolika různými způsoby se dá řešit podlahové vytápění. Studentům ukázal spoustu řešení, jak a kde všude ho lze využít, např. v zoo v pavilonu žiraf, na fotbalových stadionech, nebo i na mostech.

Přednáška pomohla i proto, že hned následující týden žáci odevzdávali svůj projekt právě s návrhem podlahového topení v rodinném domě.

Ukázat...


Spolupráce se ZŠ Sever

V rámci programu sbližování středních a základních škol probíhá každé úterý odpoledne na naší škole vyučování pro žáky devátých tříd ZŠ Sever, ti mají v devátém ročníku ve svém rozvrhu předmět Člověk a svět práce, kde by měli získat povědomí o pracovním trhu, ale i možnost seznámit se s náplní jednotlivých povolání. A právě na povolání týkající se stavebnictví připravuje mladé lidi naše stavební průmyslová škola. Žáci devátých tříd v rámci tohoto projektu tak mají každý týden možnost poznat část výuky směřující svojí odborností a zaměřeností k prakticky využitelným dovednostem. V úvodních hodinách proběhly ukázky z praxí oboru stavebnictví a technická zařízení budov, kde si žáci zkusili zdít nebo byli seznámeni s příklady instalatérské práce. Dále měli možnost hravou formou pomocí výukových stavebnic ověřit si správné principy vazby zdiva. Žákům byly také představeny počítačové grafické programy, ve kterých naši studenti zpracovávají projektové a vizualizační návrhy budov. V ostatních hodinách si mohli vyzkoušet výtvarné práce inovačním způsobem.

V průběhu roku si dále budou moci ověřit své celkové znalosti z českého jazyka a matematiky. Anglický jazyk bude vyučován s důrazem na jeho odborné stránky.

                                                                                                                 Mgr. Robert Šesták

Ukázat...


Florbalisté mají bronz

V pondělí 4. prosince se v Předměřicích uskutečnil florbalový turnaj chlapců. Naši hráči skončili na třetím místě.

Ukázat...


Za praxí do firem LMD a KORADO

První listopadový den se třídy Z2. a K3. vypravily do České Třebové na exkurzi do závodů firem LDM a KORADO.

Ve firmě LDM, která vyrábí  armatury, se studenti seznámili se z historií, výrobním sortimentem a jednotlivými provozy společnosti.

Poté se všichni přesunuli do areálu firmy KORADO. Zde program začal přednáškou o typech deskových radiátorů a dalších výrobků, které společnost KORADO nabízí. Žáci se seznámili s různými technickými parametry a výhodou montáže jednotlivých typů radiátorů. Exkurze pokračovala přímo ve výrobních halách. Pro tuto prohlídku byli žáci vybaveni ochrannými pomůckami – přilbami a sluchátky, protože provoz ve výrobních halách je velmi hlučný.

Exkurze byla zdařilá a žáci mohli vidět řadu výrobků ve výrobním procesu.

Ukázat...


Seznamy tříd 1. ročníků

 

Seznamy tříd prvních ročníků pro školní rok 2017-2018 v dokumentu ZDE.


'Hluchák' má odlehčit práci školních kuchařek

 

Hradec Králové - dlouhodobý problém se stravováním žáků krajských středních škol na Pospíšilově třídě v Hradci Králové má řešit nová jídelna.

Zdroj:
http://hradecky.denik.cz/zpravy_region/hluchak-ma-odlehcit-praci-okolnich-skolnich-kucharek-20170130.htmldd

SPŠ stavební Hradec Králové, Pospíšilova tř.787 je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje

Kontakt

Střední průmyslová škola stavební, Hradec Králové, Pospíšilova tř.787

Pospíšilova třída 787
500 03 Hradec Králové
+420 495 766 111
a@spsstavhk.cz