SPŠ stavební Hradec Králové

Virtuální prohlídka
areál školyNavštivte nás


První „BIM maturita“ v České republice

V květnu 2018 odmaturoval i Slávek Zbirovský, a řadí se tak k historicky prvním 17 absolventům oboru Stavebnictví se zaměřením BIM projektování vyučovaných v České republice. Absolventi získají významný náskok před konkurencí nejen při studiu na vysoké škole, ale i pro budoucí praxi.

"Koncepce zavádění metody BIM v ČR schválená na vládní úrovni potvrzuje, že se příprava výuky digitální éry Stavebnictví vyplatila. Naši absolventi budou patřit k nové generaci využívající nejmodernější technologie a metodiku informačního modelování/managementu staveb v souladu s aktuálními trendy", říká koordinátor výuky BIM na SPŠ stavební Hradec Králové a člen pracovní skupiny Odborné rady pro BIM v České republice Ing. Pavel Pour.

ukázka informačního modelu – budova SPŠ stavební HK ukázka informačního modelu – budova SPŠ stavební HK ukázka informačního modelu – budova SPŠ stavební HK

Přijímací řízení do prvního ročníku 2019/2020

 

Od 1.2.2019 do 1.3.2019 je možné podávat přihlášky k přijímacímu řízení do 1. ročníku pro školní rok 2019/2020, a to do 4. letého studia na obory vzdělání s maturitní zkouškou Stavebnictví, Technická zařízení budov a Technické lyceum.

Kritéria přijetí pro jednotlivé obory vzdělání, počty přijímaných, přihlášky ke stáhnutí a další potřebné informace najdete v záložce Přijímací řízení / Školní rok 2019/2020 - 4. leté studium.

Pro absolventy střední školy s maturitní zkouškou jsou připraveny obory vzdělání 2. letého zkráceného studia, a to Technické zařízení budov a Geodézie a katastr nemovitostí – viz Přijímací řízení / Školní rok 2019/2020 - 2. leté studium.


Krajské finále ve florbalu dívek

Dne 13. 2. 2019 proběhlo krajské finále ve florbalu dívek. Naše družstvo i tentokrát zabodovalo a umístilo na třetím místě.

Turnaje se zúčastnily tyto žákyně:
Eliška Grulichová, Klára Kosinová, Natálie Radová,  Aneta Vágenknechtová, Michaela Hladíková, Alena Černá, Renáta Hanušová a Lucie Dianová, Simona Stránská, Kateřina Štouračová a Karolína Tomášková.

 

Ukázat...


Používáme ArchiCAD k projektování

Dne 7. 2. se uskutečnilo školní kolo soutěže Používáme ArchiCAD
k projektování. Soutěže se zúčastnilo 16 žáků 4. ročníku ze tříd S4.A, S4.B a 2 žáci 3. ročníku ze třídy S3.C.

Žáci zpracovávali část zjednodušené dokumentace rodinného domu podle zadané studie.

První tři místa obsadili žáci třídy S4.A

  1. STEHLÍK ŠTĚPÁN                                                
  2. POJEZDALA PETR                                               
  3. MALÝ KAMIL                                                       

První dva se zúčastní celostátního kola soutěže, které se bude konat 21. 3. 2019 v Českých Budějovicích. Přejeme hodně štěstí!

Ukázat...


Úspěch v okresním kole Olympiády

 

Dne 29.1.2019 se na Gymnáziu J .K. Tyla v Hradci Králové konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce.

Zúčastnilo se 30 soutěžících ze středních škol okresu Hradec Králové.

SPŠ stavební Hradec Králové  reprezentovali Michael Pilát z L4. a Ondřej Oldřich Jaroměřský z L3.

Ve velmi silné konkurenci obsadil Ondra Jaroměřský 4. místo a Michael Pilát byl na 8. místě. Tento výsledek je velkým úspěchem našich žáků a zároveň reprezentací školy.

 


Druzí v okresním finále

Dne 6. února se v Třebši konalo okresní finále florbalového turnaje chlapců. Naši hráči skončili opět druzí, což už se stalo téměř tradicí.

Turnaje se zúčastnili tito žáci: Lukáš ČubírkaTomáš HejčlMarek SoučekJakub NovákDaniel HládekOndřej ErbsJan Bednář, Jiří Kulička, Vladimír Mičian, Ondřej Koleník, Vojtěch Babovák, Radim Kunart.

  

Ukázat...


2. místo v KB Florbal Challenge 2018

Ve středu dne 30. 1. 2019 se naše závodnice zúčastnily krajského finále florbalového turnaje, které se konalo v Předměřicích. Letos dívky vybojovaly druhé místo.

Naši školu reprezentovaly:
Eliška Grulichová, Klára Kosinová, Natálie Radová,  Aneta Vágenknechtová, Michaela Hladíková, Alena Černá, Renáta Hanušová a Lucie Dianová. 

 Míša Hladíková byla opět vybrána do all-star teamu jako nejlepší obránkyně.

 

 

Ukázat...


Výsledky školního kola SOČ 2019

 

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST 2019 – ŠKOLNÍ KOLO 

30. 1. 2019, 14.00 - aula SPŠ stavební Hradec Králové

Kategorie 11. Stavebnictví, architektura, design interiérů

 

1. Antonie Svatošová, S3.C
Smuteční síň na lesním hřbitově v Hradci Králové
2. Lukáš Táborský, S3.C
Smuteční síň města Hradec Králové na lesním hřbitově
3. Petr Janda, S3.C
Studie smuteční síně na lesním hřbitově v Hradci Králové

Odborná porota:
Ing. arch. Michaela Matoušová – oddělení územního plánování Magistrátu města HK
Akad. arch. Karel Rulík – ateliér A91 v Hradci Králové
Ing. arch. Taťána Kusteinová – SPŠ stavební Hradec Králové
Ing. arch. Antonín Kustein – SPŠ stavební Hradec Králové
Ing. arch. Jan Kašpárek – SPŠ stavební Hradec Králové
Mgr. Jiří Bureš – ředitel SPŠ stavební Hradec Králové

 

 

Ukázat...


Hala roku JUNIOR

Dne 26. 1. 2019 se konala v budově Fakulty stavební ČVUT soutěž Hala roku JUNIOR 2019, které se jako každý rok zúčastnili i žáci naší školy. Letos školu reprezentovala čtyři družstva.

V kategorii B jsme s modely vyrobenými v průběhu soutěže získali 1., 6. a 8. místo ze 32 soutěžících družstev středních škol z celé republiky.

Na prvním místě  se umístilo družstvo ze třídy L3. ve složení Alžběta Rejlová, Lukáš Tichý a Vít Veselý.

 

Ukázat...


L3. v Národním muzeu

V předvánočním čase 17. 12. využila třída L3. příležitost prohlédnout si zpřístupněnou část zrekonstruované historické budovy Národního muzea. Ke 100. výročí založení společného státu zde připravilo Národní muzeum společně se Slovenským národným múzeem expozici nazvanou Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava. Po prohlídce vystavených exponátů z různých období historie státu zbyl čas na návštěvu Galerie Tančící dům.

Ukázat...


Challenge cup ve florbale

Dne 27. 11. 2018 naše žákyně vyhrály Challenge cup ve florbale. Vítězstvím ve skupině si zajistily postup do semifinále, kde porazily své soupeřky na nájezdy, ve finále pak rovněž zvítězily 2:1. Naše družstvo tak postupuje do krajského kola.

Turnaje se zúčastnily tyto hráčky: Eliška Grulichová, Klára Kosinová, Natálie Radová, Aneta Vágenknechtová, Simona Stránská, Michaela Hladíková, Renáta Hanušová a Lucie Dianová.

Ukázat...


Orientační běh

 

Dne 27. 11. 2018 reprezentovala naši školu dvojice žáků v orientačním běhu Jiráskovými sady. Závodu se zúčastnilo celkem 62 dvojic. Markétě Baškové z S3.C a Radkovi Tichému z S2.B gratulujeme k vybojovanému 6. místu!


Oblastní kolo v 'pišqworkách'

Dne 21. listopadu 2018 se na Gymnáziu J. K. Tyla uskutečnilo oblastní kolo soutěže středních škol v piškvorkách, kterého se zúčastnilo 7 týmů ze čtyř hradeckých škol.

Náš tým ve složení T. Juráček (K1.), I. Rohanová (L2.), D. Todorov (S1.C),M Grund (C3.C), M. Bret (S3.a), M. Vačlena (L3.) se umístil na 4. - 5. místě se ziskem 28 bodů.

 

 

 


Republikové finále ve stolním tenise

Republikové finále ve stolním tenise chlapců proběhlo ve dnech 20. 11. - 21. 11. 2018 ve Vlašimi, kde naši školu opět reprezentovali naši nejlepší hráči – Vlastimil Buben ze Z3., Vojtěch Koubek z S2.B a Jan Divecký z S3.B.

Prvenství jim ale tentokrát těsně uniklo. Skončili na 2. místě po vekém dramatu s Ostravou se skóre 3:4. 

Ukázat...dd

SPŠ stavební Hradec Králové, Pospíšilova tř.787 je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje

Kontakt

Střední průmyslová škola stavební, Hradec Králové, Pospíšilova tř.787

Pospíšilova třída 787
500 03 Hradec Králové
+420 495 766 111
a@spsstavhk.cz