SPŠ stavební Hradec Králové

Virtuální prohlídka
areál školyNavštivte nás

Úvodní stránka - Obory vzdělání - Stavebnictví - BIM projektování

36-47-M/01 STAVEBNICTVÍ – BIM projektování

Zaměření: BIM projektování (volba zaměření od 3. ročníku)
Způsob přijetí: přijímací zkouška
Termín přihlášky: 1. března 2017

Komu je zaměření určeno

Žákům, kteří se zajímají o stavitelství, rádi využívají moderní technologie a chtějí poznat nové trendy v oblasti prezentace staveb.

Charakteristika zaměření

Ve specializaci BIM projektování vítáme žáky se zájmem o technické obory, stavitelství a projektování s využitím výpočetní techniky. Budou poznávat moderní technologie a nové trendy v oblasti prezentace staveb.

Obor umožňuje získat představu o oblasti projekce, výstavbě a správě budov. Škola žákům tohoto oboru zprostředkovává spolupráci se stavebními firmami, výrobci stavebních hmot, tvůrci programového vybavení či stavebními úřady. Poskytuje potřebné programové vybavení aktuálními grafickými aplikacemi, programy pro výpočty stavebních konstrukcí, programy pro oceňování staveb, programy pro prezentaci formou BIM modelu a další aplikace související s projektováním metodou informačního modelu budovy (AutoCAD, ArchiCAD, Artlantis, SCIA, EuroCalc, BIMx, FM software). Studium tohoto zaměření je doplněno o odbornou praxi ve školních dílnách, práci v laboratořích a souvislou čtrnáctidenní praxi ve stavebním provozu.

Jaké je uplatnění

Absolventi oboru si mohou zvolit povolání v oblasti přípravy, realizace a správy staveb. Mohou být stavebními techniky – mistrem, stavbyvedoucím, stavebním dozorem, stavebním projektantem, technikem výroby stavebních hmot. Dále mohou nalézt uplatnění v oblasti projektového řízení, tedy jako CAD manageři, koordinátoři projektu nebo správci objektů. Jsou připraveni také pro práci referenta státní správy a samosprávy. Mnozí po maturitě pokračují ve studiu na vysoké nebo vyšší odborné škole technického typu.

Ukázky prací


dd

SPŠ stavební Hradec Králové, Pospíšilova tř.787 je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje

Kontakt

Střední průmyslová škola stavební, Hradec Králové, Pospíšilova tř.787

Pospíšilova třída 787
500 03 Hradec Králové
+420 495 766 111
a@spsstavhk.cz