SPŠ stavební Hradec Králové

Virtuální prohlídka
areál školyNavštivte nás

Úvodní stránka - Obory vzdělání - Stavebnictví - Stavby a konstrukce

36-47-M/01 STAVEBNICTVÍ – Stavby a konstrukce

Zaměření: Stavby a konstrukce (volba zaměření od 3. ročníku)
Způsob přijetí: přijímací zkouška
Termín přihlášky: 1. března 2017

Komu je zaměření určeno

Žákům, kteří se zajímají o stavitelství, mají zájem o výpočetní techniku a chtějí se uplatnit v oblasti realizace staveb.

Charakteristika zaměření

Zaměření Stavby a konstrukce je určeno žákům se zájmem o stavitelství a výpočetní techniku, kteří by jednou rádi pracovali v oblasti realizace staveb.

Obor zajišťuje výborné osvojení technických znalostí a umožní získat konkrétní představu o problematice technických oborů ve stavebnictví, oblastech projekce a výstavby. Škola žákům zprostředkuje spolupráci se stavebními firmami, výrobci stavebních hmot, tvůrci programového vybavení a stavebními úřady. Studenti tohoto oboru mají zajištěno potřebné programové vybavení grafickými aplikacemi, programy pro výpočty stavebních konstrukcí a programy pro oceňování staveb (AutoCAD, ArchiCAD, Artlantis, SCIA, EuroCALC). Nedílnou součástí studia jsou odborné praxe ve školních dílnách, práce v laboratořích a souvislá čtrnáctidenní praxe ve stavebním provozu.

Jaké je uplatnění

Absolventi tohoto zaměření mohou ve studiu pokračovat na vysoké nebo vyšší odborné škole technického směru, ale mohou také pracovat v oblasti přípravy a realizace staveb. Další variantou je povolání stavebního technika (mistr, stavbyvedoucí, stavební dozor, stavební projektant), referenta státní správy a samosprávy nebo uplatnění v oblasti provozu výroby a prodeje stavebních materiálů.

Ukázky prací


dd

SPŠ stavební Hradec Králové, Pospíšilova tř.787 je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje

Kontakt

Střední průmyslová škola stavební, Hradec Králové, Pospíšilova tř.787

Pospíšilova třída 787
500 03 Hradec Králové
+420 495 766 111
a@spsstavhk.cz