SPŠ stavební Hradec Králové

Virtuální prohlídka
areál školy

Přednáška firmy Kastt

Přednáška byla záměrně určena pro žáky nižších ročníků. Jejím cílem bylo vypěstovat v žácích vztah k oboru, představu o jeho významu v oblasti šetření s energiemi a o rozsahu využití těchto zařízení v praxi.

Šachový turnaj

V úterý 8. 10. 2019 proběhl na naší škole šachový turnaj, kterého se zúčastnilo 14 studentů. Všichni šachisté absolvovali 5 kol po 20 minutách. Pokud se nepodařilo některému účastníkovi zvítězit v uvedeném časovém limitu, o vítězi rozhodl trenér a člen výkonného výboru Šachového klubu ORTEX Hradec Králové Ing. Jiří Bielavský, který každou šachovou partii náležitě okomentoval. Vítězi byli nakonec všichni zúčastnění studenti, protože překonali svoji pohodlnost a strach z případného neúspěchu.

Trojlístek nejlepších šachistů: 1. místo Tomáš Sucharda (K1), 2. místo Vojtěch Kořínek (S3.B) a 3. místo Tomáš Stárek (S2.C).

Všem oceněným gratulujeme!

Ukázat...

S3.A v Kutné Hoře

Dne 7. 10. 2019 se žáci třídy S3.A vypravili v doprovodu Ing. Lenky Myslivcové a Ing. Jiřiho Baudyše na architektonickou prohlídku Kutné Hory, významné městské památkové rezervace, zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Exkurze byla uspořádána za účelem prohloubení znalostí z oblasti achitektury a stavebnictví. Žáci si prohlédli katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci včetně podkroví, dále navštívili sedleckou kostnici a chrám sv. Barbory. Poté absolvovali procházku městem, během které viděli komplex budov bývalé Jezuitské koleje a další památky. O zajímavý odborný výklad se po celou dobu exkurze postarala místní průvodkyně.

Ukázat...

Středoškolské sportovní hry

Dne 3. 10. se naši žáci zúčastnili středoškolských her v Novém Bydžově, kde získali prvenství ve florbalu a ve futsalovém turnaji skončili na třetím místě.

Tým florbalistů tvořili: Ondřej Erbs, Jakub Novák, David Rosůlek, Jan Bednář, Vojtěch Kořínek,  Jiří Kulička, Radim Kunart, Vojtěch Babovák, Tomáš Hejčl, Ondřej Koleník, Martin Novák, Martin Svoboda, Pavel  Macháček a Tomáš Bárta.

Ve futsalu školu reprezentovali: Filip Kiršbaum, David Jurčenko, Lukáš Kruml, Jakub Konečný, David Pospíšil, František Rejl, Jakub Novák, Jan Franc, Lukáš Němec  a Lukáš Chaloupka.

Ukázat...

Edison na naší škole

Ve dnech 23. 9. – 27. 9. 2019 na naší škole proběhl projekt EDISON ve spolupráci s organizací AIESEC . V rámci tohoto projektu školu navštívilo šest zahraničních studentů z šesti různých zemí - Indie, Indonésie, Gruzie, Jordánska, Turecka a Černé Hory, kteří prostřednictvím připravených prezentací seznámili naše žáky se svými zeměmi, jejich zvyky a tradicemi, kulturou, sportem, společenskou situací, zeměpisem, bydlením a rovněž  se stavebnictvím a architekturou.

Ukázat...

Mezi mosty na raftech

I v tomto školním roce naši žáci a žákyně reprezentovali školu v raftovém závodě Mezi mosty. Letos se však našim posádkám nepodařilo obhájit vítězství z posledních dvou ročníků a skončily na devátém, desátém a třináctém místě z devatenácti.

Závodu se zúčastnili: M. Černý z K1., A. Neubauer, L. Sazima, J. Tichý, V. Kubasa, P. Paulus, V. Bouz z L2., J. Jeřábek z K3., K. Procházková, A. Černá, M. Hepnar z L3., D. Šedivý S3.A,   L. Kašpar, T. Duben, J. Divecký, L. Němec, V. Musil, L. Rykr z S4.B
M. Bašková, K. Kvasnička a V. Chaura z S4.C. a M. Hladíková ze Z4.

Ukázat...

Jednotlivá maturitní zkouška a přípravný kurz

Pro školní rok 2019/2020 připravujeme možnost vykonání jednotlivé maturitní zkoušky, která obsahem odpovídá profilové části maturitní zkoušky. Současně nabízíme možnost absolvovat přípravný kurz k jednotlivé maturitní zkoušce.

1. maturitní předmět  - GEODÉZIE
  2. maturitní předmět  - ZDRAVOTNÍ TECHNIKA

Podrobnější informace naleznete zde.

Školní kolo 'Soutěže o nejlepší projekt'

I v tomto školním roce vyhlásila firma Wienerberger s.r.o. Soutěž o nejlepší projekt pro studenty SPŠ stavebních.

V prvním kole soutěžili žáci 3. ročníku Petr Janda a  Pavel Špriňar v kategorii 'Projekt rodinného domu' a umístili se na 1. a 2. místě v uvedeném pořadí.

V kategorii 'Projekt občanské stavby' obsadili první 3 místa žáci čtvrtého ročníku Michal Adamovský, Petr Pojezdala a Štěpán Stehlík.